NGI tilbyr kurs -Kontakt som verktøy i møte med nye utfordringer 18. og 27. november 2025.

Kontakt er hemmeligheten bak det å være fullt til stede i det du gjør og kunne se andre mennesker og det de bidrar med. Det gjør relasjonsarbeid enklere, og det legger ikke minst et grunnlag for at du løser flere oppgaver sammen med andre i stedet for å gjøre dem helt alene. 

I dag er det mye som konkurrerer om oppmerksomheten vår. Det har både blitt vanskeligere å holde fokus og mer krevende å forholde seg til andre. Færre vil ta på seg lederstillinger, og mange er usikre på hvor gode de er når det gjelder relasjoner. Gestaltterapi har i over 70 år utforsket sammenhengen mellom disse problemstillingene og kvaliteten på kontaktingen vår, og det har hjulpet mange med å stå stødigere i utfordringene de møter. 

Gjennom vårt kurs vil du erfare hvordan du bruker kontakt som verktøy i dine møter med nye utfordringer.

Mål for kurset: 

Å erfare og forstå betydningen av oppmerksom kontakt både i dine gjøremål og i dine relasjoner.

Hvordan jobber vi:

  • Teori
  • Øvelser
  • Erfaringsdeling og diskusjon

Kurset gir deg:

  • Praktiske øvelser/verktøy
  • Økt tilstedeværelse og fokus i hverdagen
  • Økt oppmerksomhet og kontakt i samspill med andre

Hvem er kurset for:

  • Leder og mellomleder
  • Gründere
  • Selvstendig næringsdrivende
  • Deg som kjenner på mye ansvar i jobben

Praktisk informasjon: 

Tid       

Sted

  • Norsk Gestaltinstitutt Høyskole
    Kjørbokollen 30
    1337 Sandvika

Kursleder

Per Terje Naalsund er ansatt ved Norsk Gestaltinstitutt som lektor, fagansvarlig og redaktør. Han er gestaltterapeut med egen praksis og har ellers bakgrunn fra humanistiske studier (litteraturviter) og som lærer i mange år.